Передзвоніть мені
Ми працюємо:
Кожного дня з 10:00 до 19:00 неділя - вихідний

Труби на димохід


Товщина сталі: 1,0мм ..
Товщина сталі: 1,0мм ..
Довжина труби: 30см, Товщина сталі: 0,5мм. ..
Діаметр: 110мм, Довжина труби: 30см, Товщина сталі: 0,5мм. ..
Довжина труби: 30см, Товщина сталі: 0,5мм. ..
Довжина труби: 30см, Товщина сталі: 0,5мм. ..
Довжина труби: 30см, Товщина сталі: 0,5мм. ..
Довжина труби: 30см, Товщина сталі: 0,5мм. ..
Довжина труби: 30см, Товщина сталі: 0,5мм. ..
Довжина труби: 30см, Товщина сталі: 0,5мм. ..
Довжина труби: 30см, Товщина сталі: 0,5мм. ..
Діаметр: 100мм, Довжина труби: 30см, Товщина сталі: 0,5мм. ..
Діаметр: 100мм, Довжина труби: 50см, Товщина сталі: 0,5мм. ..
Діаметр: 100мм, Довжина труби: 100см, Товщина сталі: 0,5мм ..
Діаметр: 110мм, Довжина труби: 50см, Товщина сталі: 1,0мм. ..
Діаметр: 110мм, Довжина труби: 50см, Товщина сталі: 0,5мм. ..
Діаметр: 110мм, Довжина труби: 100см, Товщина сталі: 0,5мм. ..
Діаметр: 110мм, Довжина труби: 100см, Товщина сталі: 1,0мм. ..
Діаметр: 120мм, Довжина труби: 30см, Товщина сталі: 1,0мм. ..
Діаметр: 120мм, Довжина труби: 30см, Товщина сталі: 0,5мм. ..
Діаметр: 120мм, Довжина труби: 50см, Товщина сталі: 1,0мм. ..
Діаметр: 120мм, Довжина труби: 50см, Товщина сталі: 0,5мм. ..
Діаметр: 120мм, Довжина труби: 100см, Товщина сталі: 0,5мм. ..
Діаметр: 120мм, Довжина труби: 100см, Товщина сталі: 1,0мм. ..
Показано з 1 по 24 з 153 (всього 7 сторінок)
Труби на димохід

Вибрати димохід - просто.

         Залежно від конкретних умов експлуатації, димоходи мають велику кількість конструктивних особливостей і виробляються із різноманітних матеріалів. Матеріал і технологія виробництва димоходів безпосередньо впливають на якість і ефективність роботи котла або топки.

        Димоходи виробництва ТОВ «Версія-Люкс» універсальні і можуть використовуватися з будь-яким обладнанням для опалення, вимагають мінімум площі для встановлення, зручні при монтажі. Вони можуть застосовуватися як при робочій температурі, що досягає 500⁰С, так і в системах опалення з конденсатними котлами, де температура газів, що відходять, нижче точки роси.

         Висота і діаметр димоходу визначаються на основі потужності котла, температури газів, що виділяються, типу пальника використаного на котлі. При виробництві продукції передбачено з'єднання елементів: по вертикалі – по стоку конденсату; по горизонталі – по ходу продуктів згоряння. До переваг металевих димоходів виробництва ТОВ «Версія-Люкс» слід віднести їх модульність: димохід збирається із різних фасонних деталей. Тому встановлювати димохід можна і після будівництва будинку, причому досить швидко. Широкий асортимент з'єднувальних деталей дозволяє зібрати димохід будь-якої конфігурації. Модульний принцип монтажу забезпечує швидкість і зручність робіт. Крім того, модульний димохід можна демонтувати коли завгодно. На основі вимог будівельних норм і правил, у відповідності з архітектурним рішенням, вибирається місце розташування димоходу всередині чи зовні споруди. Димоходи від газового обладнання необхідно розміщувати у внутрішніх стінах будівлі. В дерев'яних будинках і у тих випадках, коли димохід прокладається в закритих порожнинах, що мають дерев'яні конструкції, необхідно встановлювати двостінний димохід.

        В залежності від типу палива опалювального пристрою товщина стінки внутрішньої труби може бути різною: для котла, що працює на газоподібному або рідкому паливі достатньо, щоб товщина стінки була 0,5мм; якщо необхідно виготовити димохід для пічки, яка працює на дровах або вугіллі, або для котла, який працює на твердому паливі, а також для каміну, то стінка внутрішньої труби димоходу повинна бути завтовшки 0,8мм або краще 1мм.

 

Одностінні димоходи

       Призначені для відведення диму із котлів і газових колонок. Вони виготовляються із нержавіючої сталі і являють собою одинарний димохід із товщиною стінки 0.5, 0.8 і 1мм та робочою температурою до 500⁰С. Одностінні димоходи якісно відводять конденсат, який накопичується в котлах. Такі димоходи дозволяють досягти високої ефективності системи і значного охолодження газів, які відходять від котла, при його запуску. Але слід зазначити, що відведення низькотемпературних димових газів від сучасних опалювальних агрегатів з високим коефіцієнтом корисної дії (ККД) призводить до утворення в трубах великої кількості конденсату. Тому забороняється встановлювати одностінний димохід зовні будівлі. Одностінні системи потрібно використовувати для прокладання димового каналу всередині приміщення або, як вставки в існуючий цегляний димохід (так зване гільзування каналу).

 

Двостінні димоходи

         Термоізольовані труби, які складаються із внутрішньої і зовнішньої труби (кожуха). Всередині їх розміщений шар негорючого ізоляційного матеріалу. Внутрішня труба виготовлена із нержавіючої сталі. Утеплювач – завтовшки 30-35 мм  – пресований мінераловатний ізоляційний матеріал на основі базальСендвіч труба Версія Люкстових порід – витримує температурний режим до 1000⁰С, має низьку теплопровідність і ефективні теплоізолюючі властивості, що дозволяє звести до мінімуму утворення агресивного конденсату. За рахунок ізоляції двостінні димоходи максимально зберігають температуру газів, які відходять від котла, що сприяє утворенню достатньої димової тяги.

         Важливою особливістю конструкції двостінних елементів димоходів виробництва ТОВ «Версія-Люкс» є наявність сегментних кілець. Геометрична форма цих кілець надає жорсткість трубі та запобігає утворенню так званого «термомосту» між внутрішньою і зовнішньою трубами. Тобто сегментне кільце центрує труби одна відносно другої і при цьому практично не проводить тепло.

       Матеріал, який застосовується, є екологічно чистим. Зовнішня труба може бути виготовлена із дзеркальної нержавіючої або оцинкованої сталі.

        Також компанія виготовляє коаксіальні димоходи для котлів із закритою камерою згорання. Особливістю такого димоходу є наявність вентилятора в котлі, який створює примусову тягу. Такий димохід компактний і може розміщуватися як вертикально,  так і горизонтально. Димова тяга залежить  від різниці температур у трубі та зовні.

 

З’єднання елементів за стоком конденсатуз'єднання елементів за стоком конденсату

        На даний момент переважна більшість котлів є дуже економними, у зв'язку з чим температура димових газів часто наближається до температури утворення конденсату, а це близько 60°C. До таких котлів відносяться ті, що не оснащені автоматичною подачею пального, або активність горіння яких залежить від показів термометра. Тому всі теплогенератори при зменшені інтенсивності спалювання пального проходять зону утворення конденсату. У зв'язку з чим навіть на перших метрах димохідної системи може з'явитися невелика кількість конденсату. Для одностінного димоходу це не несе загрози. Для того, щоб конденсат не виступав на стиках труби можна використати герметик. Його наносять на хомут вузький перед установкою і міняють, коли герметик почне пропускати конденсат. Нажаль, для двостінних димоходів це використати неможливо, а потрапляння конденсату в утеплювач призводить до його руйнування. У випадку використання оцинкованого кожуха – до його швидкої корозії. Саме тому, вся система двостінного димоходу має бути змонтована за стоком конденсату.

        Двостінні трійники 45° і 87° виготовляються з відводами, що дозволяють з’єднувати елементи саме за стоком конденсату. Завдяки такому конструктивному рішенню вдалося повністю унеможливити затікання конденсату в утеплювач.

     Така конструкція двостінних трійників використовується провідними європейськими компаніями для збільшення терміну експлуатації димохідної системи.

 

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО ДИМОХОДІВ

               Димова тяга залежить від різниці температур у трубі та зовні:

               Формула вибору димохода

де:         Q – димова тяга, потік тяги, м³/сек.;

               A – перетин димової труби, м² (перетин повинен залишатися незмінним);

               C – коефіцієнт витрат (приймається від 0,65 до 0,7);

               g – прискорення вільного падіння, 9,8 м/сек²;

               H – висота труби, м;

               Tі – середня температура всередині труби (Кельвін);

               Tе – температура повітря зовні.

             З цієї формули видно, що тяга залежить від різниці температур таким чином, що при збільшенні параметра (Tі - Tе) збільшується показник тяги. Слід зазначити, що 0⁰С = 273⁰Кельвін. Тому значення Ті значно більше нуля. Вирахувати температуру по Кельвіну просто. Берем температуру в градусах °C і до неї додаєм 273. Наприклад “60°C = 60 + 273 = 333°К”.

 

Деякі правила стосовно монтажу димоходів.Рівень димоходу відносно коника покрівлі

    Визначення діаметру димоходу проводиться відповідно розрахунковим таблицям в залежності від типу котла і його потужності, чи рекомендації виробника (при їх наявності). Відповідно проекту визначається висота і зміщення вісі димоходу від виходу котла.

      Знизу димохід повинен опиратися  на нижню чи проміжну основу (настінне кріплення з трикутними кронштейнами).

     На вертикальних ділянках для розвантажування димоходу кожні 5 м необхідно встановлювати розвантажувальну платформу.

       Не можна розміщувати стик труб безпосередньо в місці перекриття. Він повинен бути або нижче, або вище.

         Рекомендовано встановлювати на вертикальних ділянках настінні хомути через кожні 1 – 2 м, на горизонтальних або похилих ділянках – через кожні 1 - 1,5 м. Їх встановлюють також перед коліном і безпосередньо після нього.

       Не можна навантажувати ніякі відводи чи закінчення похилої ділянки, тому повинні бути змонтовані додаткові проміжні кріплення. Допускається ухил димоходів від вертикалі до 30⁰ з відхиленням в сторону до 1м при забезпеченні площі перетину похилих ділянок димоходу не менше перетину вертикальних ділянок.

        На горизонтальних ділянках, які не повинні перебільшувати 2-х метрів, необхідний схил 20мм на кожний метр труби. З'єднувальна димовідвідна труба, яка з'єднує опалювальний пристрій з димоходом, повинна мати вертикальну ділянку. Довжина вертикальної ділянки з'єднувальної труби від низу димовідвідного патрубка опалювального пристрою до вісі горизонтальної ділянки труби, повинна бути не менше 0,5 м.

     На димовідвідних трубах допускається не більше трьох поворотів з радіусом заокруглення не менше діаметрівень димоходу біла спорудра труби.

      В місцях, де димохід проходить крізь покрівлю, передбачений такий елемент як криза. Це конусна труба з привареним листом, яка розрахована на відповідний кут нахилу даху: 0-15⁰, 15-30⁰ або 30-45⁰.

         Зверху двостінний димохід закінчується конусом. Установка на димоходах грибків та інших насадок не допускається згідно з ДБН В.2.5-202001.

       Для відводу конденсату димохід повинен бути обладнаний ревізією з лючком для очищення і конденсатовідводом. Нижня частина димоходу – ревізія або трійник з конденсатовідводом чи заглушкою – повинні знаходитись в доступному для обслуговування місці і бути безпечними для оточуючих.

       Якщо димова труба піднімається більше, ніж на 2 метри над дахом, то встановлюються додаткові розтяжки.

     При монтажі димоходу в шахті або цегляному каналі необхідно враховувати, що через кожні 3 метри рекомендується встановлювати на димоході монтажний хомут, який забезпечує його вертикальну рухливість під час експлуатації і центрує димохід у шахті.

        Зоною вітрового підпору димової труби вважається простір нижче лінії, проведеної під кутом 45° до обрію від найвищих точок поблизу розташованих споруд і дерев. У всіх випадках висота труби над прилягаючою частиною даху повинна бути не менше 0,5 м, а для будинків зі зміщеною покрівлею (плоским дахом) – не менше 2 м.

         Димові канали від опалювального обладнання в будівлях повинні бути виведені згідно з малюнками.

Димоходи в будинку

 

схема коаксіального димоходу для турбокотлів


 

Колективні димоходи

        Колективний димохід – єдиний канал відведення димових газів, що забезпечує Схема приєднання колективного димоходузбір та видалення продуктів згоряння (димових газів) від декількох теплогенераторів, розташованих на різних поверхах будинку.

        При приєднанні до колективного димоходу або димохідної системи димовідводів теплогенераторів двох суміжних квартир на одному поверсі під кутом 90° один до одного, відстань по вертикалі між осями димовідводів повинна бути не менше 300 мм, якщо цей кут становить 180°, то ця відстань повинна бути не менше 600 мм.

      Колективні димоходи та димохідні системи для відведення продуктів згоряння допускається прокладати крізь кухні квартир, підсобні приміщення багатоквартирного житлового будинку.

       Дозволяється прокладання димоходів і димохідних систем у внутрішніх стінах будинку. Не дозволяється прокладання димоходів, димовідводів і димохідних систем крізь житлові приміщення.

          Колективні димоходи, повітропроводи і димохідні системи необхідно проектувати та монтувати з газощільних, негорючих і стійких до впливу вологи матеріалів з межею вогнестійкості згідно з вимогами REI 45 ДБН В.1.1-7.

           У з'єднаннях ділянок повітропроводів різного напрямку не повинно бути звужень перерізу і гострих кромок. Кут з'єднання двох ділянок повітропроводів повинен бути не менше 90°.

         Димовідвід необхідно влаштовувати з нахилом відповідно до вимог ДБН В.2.5-20. Він повинен мати пристрої із заглушкою для відбирання проб, ревізії і перевірки якості горіння.

           При монтажі колективних димоходів і димохідних систем необхідно забезпечити:

 • вертикальність;

 • співвісність ланок окремих частин конструкцій колективних димоходів і димохідних систем;

 • щільне прилягання хомутів і ущільнювачів до труб, а також міцність з'єднань;

 • проектну товщину теплової ізоляції по димовідводу і повітропроводу, а також по всій шахті колективного димоходу і димохідної системи.

 

Необхідно дотримуватися правил протипожежної безпеки:

 • При проходженні неізольованої труби через дерев'яне перекриття відстань між ними необхідно прокласти додатковою ізоляцією, а на верхній і нижній його поверхні встановити лист базальтового картону (азбестоцементний лист є шкідливий для організму), товщина якого від 10 мм, з металічною манжетою;

 • Мінімальна відстань до дерев'яних поверхонь при двостінних димоходах – 200 мм, при одностінних – 500 мм;

 • Відстань від з'єднувальної труби до перекриття із негорючих матеріалів приймається не менше 50 мм, а із горючих і важкогорючих матеріалів  – не менше 250 мм;

 • Допускається зменшення відстані з 250 до 100 мм при умові захисту горючих і важкогорючих конструкцій покрівельною сталлю по листу базальтового картону товщиною не менше 3мм;

 • Теплоізоляція повинна виступати за габарити з'єднувальної труби на 150 мм з кожного боку;

 • Недопустима безпосередня близькість димоходу до матеріалів та речовин, які легко займаються. У таких місцях димохід повинен бути додатково ізольований цегляною кладкою;

 • На котлоагрегатах, які працюють на газовому паливі, і на димоходах від них необхідно передбачати вибухові клапани. Кількість вибухових клапанів, їх розміщення і розміри повинна визначати проектна організація;

 • Перед випробуванням димоходу необхідно впевнитися, що всередині димоходу не залишилося зайвих речей чи частин упаковки. Попереднє випробування димоходу можна провести старим відомим засобом за допомогою запаленого паперу.

     Для підтримки економічної та безперебійної роботи котла слід систематично перевіряти і очищувати димохід від сажі та сміття. Очищення проводиться спеціалістом не менше 2-х разів на рік.

     Сподіваємося, що надана інформація дозволить вам детальніше ознайомитися із запропонованою продукцією і перетворити наше знайомство у взаємовигідне співробітництво.